Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

سکانس‌هایی‌خواندنی ازپشت صحنه فیلم دیدنی و جذاب‌محمدرسول الله(ص)

سکانس‌هایی‌خواندنی ازپشت صحنه فیلم دیدنی و جذاب‌محمدرسول الله(ص)

n00489131 b سکانس‌هایی‌خواندنی ازپشت صحنه فیلم دیدنی و جذاب‌محمدرسول الله(ص)

به نقل از جهان، کارنامه سینمای ایران در حوزه آثار تاریخی و همچنین مذهبی چندان پربار نیست ولی به صراحت می قدرت فیلم دیدنی و جذاب «محمدرسول ا… (ص)» جدید ترین ساخته مجید مجیدی را آخر تجربیات سینمای ایران در حوزه ثبت تصویر پیامبران الهی بر پرده سینما  دانست . فیلمی که بعد از «الرساله» به کارگردانی مصطفی عقاد، دومین پروژه جدی سینمای جهان در مورد پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام(ص) می باشد.

حضور پررنگ چهره های حرفه ای سینمای جهان ،ساختاری فراتر از استانداردهای معمول سینمای ایران در تراز  بین المللی از امتیازات نادیده گرفتن ناشدنی فیلم دیدنی و جذاب می باشد. فیلم دیدنی و جذاب «محمد رسول ا…(ص)» به عنوان فیلم دیدنی و جذاب افتتاحیه جشنواره مونترال  روی پرده رفت و همچنین مورد استقبال منتقدان و همچنین رسانه های جهان قرار گرفت.

در اکران داخلی نیز مخاطبان بسیاری را به سالن های سینما کشاند. در پشت صحنه و همچنین مراحل تولید  هر فیلمی از انتخاب لوکیشن و همچنین بازیگران جدید گرفته تا فیلم دیدنی و جذاب برداری و همچنین ساخت موسیقی و همچنین طراحی صحنه  ، رنج ها،  دشواری ها و همچنین البته شیرینی هایی  ناگفته  می ماند که گاه از سوی کارگردان ، بازیگر ان و همچنین عوامل تولید به آن هم اشاره یا تاکید می می شود. مرور آن ناگفته ها و همچنین تاکید ها بی شک ارزش فیلم دیدنی و جذاب را دو چندان می کند. به ویژه  ناگفته هایی از شاعرانه ای که عکسی واقعی از اسلام و همچنین پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله مهربانی جهت جهانیان به تماشا می گذارد.

قرار بود لوکیشن‌های فیلم دیدنی و جذاب در سوریه و همچنین مراکش باشداما بیش از ۷۰ قسمت و بخش از فیلم دیدنی و جذاب در شهرک پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اعظم (ص) و همچنین قسمت و بخش های دیگر در کرمان و همچنین عسلویه جلوی دوربین رفت . جهت قسمت و بخش‌های لشکرکشی سپاه ابرهه به مکه و همچنین ماجرای معجزه‌ای که باعث شد پرندگان با پرتاب سنگ‌ مانع رسیدن آنها به مکه شوند، مستلزم و نیاز به سفر به هند بود ولی باید توجه داشت بعد از به توافق نرسیدن با هندی ها آن قسمت و بخش از فیلم دیدنی و جذاب در آفریقا فیلم دیدنی و جذاب برداری شد.

لوکیشن اصلی فیلم دیدنی و جذاب در شهرک پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اعظم (ص)  ابتدا ۱۰۰ هکتار پیش بینی شده بود ولی باید توجه داشت با پیشرفت ساخت فیلم دیدنی و جذاب و همچنین مستلزم و نیاز به فضاهای اکثرا و بیشتر جهت ساخت دکور و همچنین همچنین مطرح شدن ساخت قسمت دوم و همچنین سوم فیلم دیدنی و جذاب آن مساحت گسترش یافت و همچنین درنهایت دکورهای فیلم دیدنی و جذاب  بر اساس مستندهای تاریخی زمان زندگی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام از دو شهرستان مکه و همچنین مدینه در ۲۲۰ هکتار مساحت در جوار روستای اللهیار (حوالی شهرستان قم) ساخته شد .

نام‌نوشت (لوگو) فیلم دیدنی و جذاب «محمد رسول ا…» شامل دغدغه های مجید مجیدی بود که موجب شد جایزه نام‌نوشت فیلم دیدنی و جذاب  رابرگزار کند.مجیدی جهت آن جایزه از چندین هنرمند چیره دست دعوت کرد تا طی داوری آثار متعدد با موضوع نام‌نوشت حضرت محمد(ص)، بهترین اثر را جهت فیلم دیدنی و جذاب انتخاب کنند. در نهایت هزار و همچنین ۶۰۰ اثر مورد داوری قرار گرفت و همچنین فرد یا شخص اول، دوم و همچنین سوم نیز مشخص کردن شدند ولی باید توجه داشت با وجود ۳ طرح منتخب، همچنان مجید مجیدی به نقطه مطلوبش نرسیدو از جلیل رسولی یکی از داوران جایزه نام‌نوشت فیلم دیدنی و جذاب  خواست که خودش آن طراحی را انجام دهد.

به گفته ریاست هیئت مدیره شرکت نورتابان، هزینه ساخت دکورهای شهرستان مکه ۱۴۱ میلیارد ، شهرستان مدینه ۴۲ میلیارد و همچنین ساخت و همچنین ساز ساختمان اداری ۲/۱۲ میلیارد ریال  بوده می باشد .همچنین ۳ میلیارد هزینه فیلم دیدنی و جذاب نامه،‌ 6 میلیارد هزینه مطالعات اجرایی، ۱۵۲ میلیارد هزینه پیش تولید،‌ 310 میلیارد هزینه تولید و همچنین ۱۵۱ میلیارد ریال هزینه بعد از تولید فیلم دیدنی و جذاب شد و همچنین در مجموع هزینه‌های صرف  شده  جهت ساخت فیلم دیدنی و جذاب ۳/۶۲۳ میلیارد ریال می باشد.

مجیدی در مورد اوضاع حجاب بازیگران جدید فیلم دیدنی و جذاب  اظهار کرده می باشد: زیرا و به درستی که تنها و فقط حضرت آمنه جهت ما وجوه قدسی داشتند تلاش کردیم با حجاب کامل دیدن کردن و نمایش داده شوند. البته در مورد حضرت حلیمه هم همین روش، هر چند از موهای مصنوعی هم بهره بری و استفاده شد. در مورد بازیگران جدید دیگر هم از گیسوان مصنوعی بهره بری و استفاده و همچنین همچنین و علاوه بر حجاب در پوشش شخصیت‌ها هم اصل تاریخ آن هم دوران رعایت شده می باشد.

«وریو استورارو» فیلمبردار مطرح ایتالیایی که تا کنون جهت سه فیلم دیدنی و جذاب شامل «اینک آخرالزمان»، «آخرین امپراتور» و همچنین «سرخ‌ها»اسکار گرفته می باشد با همراهی حمید خضوعی ابیانه فیلم دیدنی و جذاب برداری آن اثر را انجام داد. او همچنین می‌گوید کتاب نقاشی محمود فرشچیان، منبع الهام ایده‌هایش جهت فیلمبرداری آن  اثر بوده می باشد.

اقوام عبری، حبشی و همچنین سریانی فیلم دیدنی و جذاب  به زبان بومی خود صحبت و همچنین بازیگران جدید ایرانی ، بدون لب خوانی دیالوگ‌ها را به  آن زبان‌ها ادا می‌کنند. محسن تنابنده در نقش ساموئل یهودی نیز خود ادای دیالوگ‌های عبری  را به دست داشت.

قرار بود امین تارخ ایفاگر نقش حضرت عبدالمطلب(ع) باشد و همچنین حتی قرار داد هم امضا کرد ولی به دلایلی از بازی در آن فیلم دیدنی و جذاب کناره گرفت و همچنین علیرضا شجاع نوری ایفاگر آن نقش شد. همچنین  قرار بود حمید فرخ نژادنقش ابوسفیان را که داریوش فرهنگ آن هم را بازی می کند ایفا کند  که به دلایلی  باره آن همکاری فراهم نشد.

منطقه‌ای ۶۳ هکتاری در ۵۵ کیلومتری شهرستان قم  که به شهرک سینمایی مکه و همچنین مدینه جهت آن پروژه عظیم تغییر پیدا کردن شد روستایی سرسبز  بودکه تنها ۱۵ خانوار جمعیت داشت. تیمی به سرپرستی محسن شاه ابراهیمی آن مکان را جهت ساخت لوکیشن پیدا کردند‌. صابری مدیر مؤسسۀ سینمایی نور تابان که مسئول ساخت آن فیلم دیدنی و جذاب می باشد، پیدا کردن آن لوکیشن را از معجزات آن پروژه می داند چراکه موقعیت آن هم خیلی زیاد نزدیک به موقعیت مکه می باشد.

جهت فیلم دیدنی و جذاب دو کعبه ساخته شد، یکی کعبه قدیم که در ۸ سالگی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله به خاطر وقوع سیل خراب می می شود ودیگر کعبه جدید که بر روی آن کعبه قدیم ساخته شد. ارتفاع کعبه قدیم کوتاه تر از کعبه جدید می باشد و همچنین داخل کعبه جدید قرار خواهد داشت.دیوار های کعبه قدیم سنگی می باشد درحالی که دیوارهای کعبه جدید از جنس سیپورکس و همچنین هیبو لکس می باشد.

 « فرانکو فوماگالی» طراح صحنه ایتالیایی جهت آن فیلم دیدنی و جذاب دیواره و همچنین طاقچه‌هایی طراحی و همچنین بازار جدید مکه  راکه محل خرید و همچنین فروش ثروتمندان مکه بود با پارچه هایی رنگین آذین کرد.

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله در مسیر سفر شام از روستایی ساحلی عبور می کنند و همچنین شهروندان و مردم شهر آن روستا به خاطر آن‌که دریا نعمتش را دریغ کرده می باشد در تنگنا و همچنین قحطی به سر می برند. پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله دست هایش را به نشانه دعا بالا می برد و همچنین ماهی‌ها از آب بیرون می پرند. آن قسمت و بخش از فیلم دیدنی و جذاب در عسلویه فیلم دیدنی و جذاب برداری شده می باشد. گفته می‌می شود مرحوم جواد شریفی راد ستون هایی به قطر یک متر را طراحی می‌کند که نصفش باد می باشد و همچنین نصف دیگرش آب و همچنین زمانی‌که پمپ باز  می‌می شود آن ماهی ها به سمت  بالا پرتاب می شوند.

مجیدی، کارگردان فیلم دیدنی و جذاب آن اثر سینمایی را به امام و پیشوا رضا(ع) تقدیم کرده می باشد.

یک صحنه از فیلم دیدنی و جذاب مرتبط به نخستین سفر پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله در عسلویه  فیلم دیدنی و جذاب برداری شد. آن لوکیشن خیلی زیاد بکر بود به گونه ای که تا زمان ساخت آن پروژه اصلاً هیچ فردی  به آن هم منطقه ها و مناطق نرفته بود.

کامبوزیا پرتوی جهت بازنویسی فیلم دیدنی و جذاب نامه بهرام بیضایی را به میرکریمی  پیشنهاد کرد زیرا و به درستی که قرار  بودزبان گفتاری فیلم دیدنی و جذاب روش غیره ای  باشدواین شیوه دیالوگ‌نویسی و همچنین زبان در تخصص بهرام بیضایی  بود  و همچنین او می‌توانسته بود آن زبان را پربارتر کند. ولی باید توجه داشت بیضایی در ایران نبود و همچنین میرکریمی، حمید امجد را پیشنهاد  کرد و همچنین  او همچنین  هم یک مرحله روی دیالوگ‌های فیلمنامه کار کرد که قسمت و بخش‌هایی از آن دیالوگ‌ها در فیلم دیدنی و جذاب موجود می باشد.

مدت زمان  فیلم دیدنی و جذاب  5 ساعت می باشد که جهت پخش سریالی ۸ قسمتی قرار می باشد تدوین می شود.حدود ۲۴ دقیقه از ورژن و نسخه سینمایی فیلم دیدنی و جذاب «محمد رسول ا… (ص)» حذف شده می باشد. قسمت و بخش های حذف شده آن فیلم دیدنی و جذاب مرتبط به دیالوگ های رد و همچنین بدل شده بین یهودیان و همچنین صحنه های مرتبط به شعب ابی‌طالب می باشد.

مجید مجیدی نام عوامل فیلم دیدنی و جذاب  رااز تبلیغات شهری حذف کرد . او همچنین معتقد بودنبایدنام هیچ یک از عوامل در پوسترهای تبلیغاتی دیده می شود زیرا و به درستی که تک تک فریم های عکس  از نادر فوقانی مانند تابلوهای نقاشی می باشد. با نوشتن نام عوامل روی پوسترهای تبلیغاتی، زیبایی تصویر گرفته می شد ضمن آن که علاقه ای نداشت نام خودش بر آن پوسترها و همچنین عکس ها باشد زیرا  سوژه اثر مهم تر از نام کارگردان می باشد.

علیرضا شجاع نوری در مورد بازی اش در نقش عبدالمطلب در فیلم دیدنی و جذاب «محمد رسول ا… (ص)» گفت:"یکی از شانس های من آن بود که در آن پروژه حضور یافتم. روزی ۴ ساعت گریم می شدم و همچنین بعد ازفیلم برداری هم ۲ ساعت طول می کشید تا گریم پاک می شود ولی حتی یک لحظه بدون عشق سر صحنه نیامدم."

منبع:خراسان

سکانس‌هایی‌خواندنی ازپشت صحنه فیلم دیدنی و جذاب‌محمدرسول الله(ص) در تاریخ ۴ May 2016 | 11:24 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک