Sunday , 21 January 2018 / یکشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

دوبلر برعکس یا داب اسمش

به گزارش پایگاه خبری محیط مجازی ایران فیمنا؛ جمله معروف ی بین اندیشمندان انگلیسی زبان زیاد دیده شده است که می‌گویند: مراقب افکارت باش که گفتارت می‌شود، مراقب گفتارت باش که رفتارت می‌شود، مراقب رفتارت باش که عادتت می‌شود، مراقب عادتت باش که فرد ت می‌شود، مراقب شخص ت باش که سرنوشتت می‌شود. علمای متقدم، تربیت را فن تشکیل عادت می‌دانستند و معتقد بودند که چنانچه از سن پایین افراد ملزم به انجام کارهایی شوند این موارد تبدیل به عادت شود، تربیت شکل می‌گیرد. مولوی در این زمینه می‌گوید:
خاربن در قوت برخاستن
خارکن در سستی در کاستن

dubsmash 300x160 دوبلر برعکس یا داب اسمش
دابسمش ایرانی

داب اسمش,دابسمش,دابسمش ایرانی

عادت به مصرف از تکنولوژی هم از این قاعده ممکن است مستثنی نباشد، دیر زمانی نبود که با ورود تلفن‌های همراه ویژگی‌های زندگی افراد دستخوش تغییرات زیاد ی شد. ارسال مطالب طنز جـک از طریق پیامک، برنامه ‌های چت اخیرا استفاده از شبکه‌های اجتماعی به نوعی بالا‌ترین کارکرد را فارغ از اینکه وسائل چه باشد به اختصاص داده است. ممکن است وجه مشترک تمام این‌ها به عنوان آسیب استفاده ناصحیح از تکنولوژی جهت استهزاء و تمسخر شخص ی قومیتی یابقیه امور لغوی که وجود دارند، دانست. بحث لمپنیسم با این عنوان به طور جدی جهت نخستین بار در حدود ۱۵۰ سال پیش بیان شد. جامعه‌شناسان منظور از لمپن‌ها را گروهی می‌دانستند که به هرج مرج اغتشاش اجتماعی دامن می‌زنند اما حرکاتشان خاستگاه ایدئولوژیک ندارد، لمپن‌ها با رفتارهایی مثل آرایـش و پوشش خلاف عرف غیر معمول برخي حرکت‌های نمایش تخریبی، را به جامعه معرفی کرده در تعارضات داخلی طبقات اجتماع نقش بد گیم می‌کنند.
دابسمش ترکیب لمپنیسم محیط مجازی

داب اسمش,داب اسمش فارسی,داب اسمش نو

جولان لمپنسیم در محیط مجازی هر روز با روش‌های نو ی در جامعه یا محیط مجازی شیوع پیدا می‌‌کند. مدتی است که کلیپ‌های عجیب و غریبی معروف به « دابسمش » پا به شبکه‌های اجتماعی گذاشته‌اند مدام در حال دست به دست شدن هستند . عده‌ای جوان یا حتی نوجوان از عجیب‌ترین مسخره‌ترین روش‌ها جهت ساختن کلیپ‌های طنز همراه با لودگی استفاده می‌کنند و هر فرد ، مفهوم و هر چیزی که را بخواهند مورد استهزاء و تمسخر قرار می‌دهند.

Dubasmash از لحاظ لغوی به معنای دوبله درهم کوبیه یا پرس‌شده و به قول فرد ان ایرانی «دوبله برعکس» است، سرویس میزبانی فیلـم است که بر روی گوشی‌ها تبلت‌هایی که از سیـستم ‌علت ‌های آی‌اواس android مصرف می‌کنند اجرا می‌شود. این برنامه کاربر دی آلمانی در اواخر سال ۲۰۱۴ به رتبه اول دریافت نرم‌افزار در کشور آلمان دست یافت کمی بعد در ۲۹ کشور جهان دارای این رتبه شد. در ابتدای سال ۲۰۱۵، بیش از ۵۰ میلیون بار در ۱۹۲ کشور جهان دریافت شد. دابسمش در ایران به نرم‌افزار متداولی تبدیل شده و صفحه اختصاصی دابسمش فارسی در اینستا‌گرام بیش از سیصد هزار دنبال کننده دارد.
دابسمش جایگزین عکس‌های سلفی

این پروگرام فرد دی در زمانی ارائه شده بود که تب گرفتن عکس‌های سلفی فرونشسته نسبتا به امری عادی تبدیل شده بود. به نوعی دابسمش ورژن تر از سلفی است که قاعدتا باید بانمک باشد ولی علی الظاهر این بانمکی به میزان لودگی رسیده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک