Thursday , 23 November 2017 / پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

انتقاد دست یار وزیر علوم از خطر دانستن دانشگاه جهت نظام

انتقاد دست یار وزیر علوم از خطر دانستن دانشگاه جهت نظام

خبرهای جدید دانشگاهی را از « کانال خبرهای جدید دانشگاهی SNN.ir » دنبال کنید

به به گفته تیم دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سید ضیاء هاشمی در جشن بزرگداشت مقام معلم که در نهاد مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، گفت: بسته ای که مسئولیت چند هزار دانشجو را به دوش گرفته و همچنین هزاران استاد با درجه عالی جهت تعلیم و همچنین تربیت دانشجویان آن مجموعه تلاش می کنند، خود نماد یک جامعه بوده و همچنین در رشد و همچنین تعالی کشور تاثیرگذار می باشد.

 

او همچنین افزود: امروز ما مدعی نیستیم که دانشگاه‌های ما الگوساز جامعه خواهند بود، بلکه خود یک جامعه پهناور و بزرگ محسوب می شوند که جمعیت آنها از جمعیت بسیاری از کشورهای حاشیه آبهای بین المللی اکثرا و بیشتر می باشد.

 

دست یار فرهنگی، فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دانشگاه را مشخص کردن کننده مسیر جامعه در زمان حال و همچنین بعدی دانست و همچنین گفت: در صورتی که دانشگاه مجموعه خمود، مایوس و همچنین ناامید باشد جامعه هم به آن هم سمت می رود و همچنین در صورتی که کانون امید باشد، تصویر فردای جامعه امیدوار خواهد بود.

 

او همچنین با عنوان آنکه مدیریت دانشگاه پیام نور در راستای ارتقای کیفیت و همچنین تقویت شاخص های علمی تلاش می کند، اظهار داشت: در صورتی که آن کمیت با کیفیت همراه می شود، افتخار بزرگی خواهد بود.

 

هاشمی نظام جمهوری اسلامی را محصول انقلابی دانست که ریشه در دانشگاه داشته و همچنین از افرادی که دانشگاه را خطری جهت نظام می دانند، انتقاد کرد.

 

او همچنین با عنوان آنکه دانشگاه در کنار حوزه پایگاه علم و همچنین دین و همچنین فرهنگ می باشد و همچنین ما به داشتن دانشگاه‌ها و همچنین اساتیدمان افتخار می کنیم، گفت: علم و همچنین فرهنگ مرکز ایده پردازی و همچنین تحلیل و همچنین نقادی می باشد و همچنین افرادی که خود را عالم تر از دانشگاه می دانند بایستی و حتما بتوانند آن هم را اثبات کنند.

 

دست یار فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری، دانشگاه را کانون اصلی نخبگان دانست و همچنین گفت: بیش از آنچه که بخواهیم دانشگاه را کنترل کنیم بایستی و حتما از سوی دانشگاه کنترل شویم چرا که دانشگاه امنیت آفرین می باشد.

 

او همچنین با عنوان آنکه امروز دیگر فرایند تعلیم و همچنین تربیت انحصاری و همچنین متمرکز نیست، گفت: دانشجویان ما امروز تنها متاثر از اساتید نیستند و همچنین فرایند تعلیم و همچنین تربیت پیچیده تر از قبل می باشد چرا که دانشجویان منابع مختلفی جهت کسب ایده دارند.

 

او همچنین افزود: روند عادی و همچنین جاری آموزش امروزه در سطح جهان، در معرض آسیب های جدی و همچنین ناکارآمدی می باشد. امروز دیگر ارتباط و رابطه یکسویه اصولی و کاربردی ندارد و همچنین حتی در فعالیت های آموزشی رویکرد مشارکت جویانه و همچنین دوسویه موثر خواهد بود.

 

هاشمی با تاکید بر جایگاه دانشگاه و همچنین لزوم پیوند دانشگاه و همچنین جامعه گفت: امروز دیگر دانشگاه نمی تواند منفک از جامعه باشد و همچنین ما جهت آنکه بتوانیم نقش و همچنین جایگاه خود را در حوزه آموزش عالی حفظ کنیم، به پیوند راسخ دانشگاه و همچنین جامعه مستلزم و نیاز داریم.

 

او همچنین چاپ بیش از ۱۰۰۰ مقاله پژوهشی در سال شمسی ۹۴ از سوی دانشگاه پیام نور را قابل تقدیر دانست و همچنین گفت: دانشگاه پیام نور بایستی و حتما بتواند در سال شمسی های بعدی هزاران ایده اثرگذار به مدیران کشور ارائه دهد تا بتوانیم مدیریت علمی داشته باشیم.

 

دست یار فرهنگی، فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، با عنوان آنکه در شرایط برجام توانستیم از بخشی از مظالم بین المللی نجات یابیم، گفت: اکنون که به همت نخبگان دانشگاه ها در عرصه سیاست خارجی به دستاورد عظیمی دست یافتیم بایستی و حتما با بهره مندی از ظرفیت ها و همچنین قابلیت های ملی و همچنین کوشش همگانی دانشگاه ها در جهت تحقق اهداف گام برداریم.

انتقاد دست یار وزیر علوم از خطر دانستن دانشگاه جهت نظام در تاریخ ۴ May 2016 | 8:19 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک