Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

شهروندان و مردم شهر به دنبال نام ۷ بازيگر مشهور سينما كه در پارتي دستگير شدند

شهروندان و مردم شهر به دنبال نام ۷ بازيگر مشهور سينما كه در پارتي دستگير شدند

n00489540 b شهروندان و مردم شهر به دنبال نام 7 بازيگر مشهور سينما كه در پارتي دستگير شدند

به به گفته جهان، گويا همه مي‌دانند بسياري از بازيگران مشهور عقبه فرهنگي قابل‌قبولي ندارند. هنرمنداني كه در فيلم‌هاي سينمايي و همچنین سريال‌هاي سينمايي منادي اخلاق خواهند بود و همچنین به قول حافظ «زیرا و به درستی که به خلوت مي‌روند آن هم كار ديگر مي‌كنند.»

حدود يك قرن پيش، «نسيم شمال»، شاعر طنزپرداز عصر قاجار در نصيحتي طنازانه مي‌گويد «رو مسخرگي پيشه كن و همچنین مطربي آموز/ صد سال شمسی در صورتی که درس بخواني همه هيچ می باشد.» مطرب‌ها يا عمله‌جات طرب مخلوطي از نوازندگان و همچنین هنرپيشگان نمايش‌ها بودند يعني كساني كه بعد از مدتي با وارد شدن تئاتر و همچنین سينما به ايران نام فرهيخته «هنرمند» را به جاي «مطرب» برگزيدند.

نسيم شمال در آن هم سال شمسی كه شعر «رو مطربي آموز» را سرود مقصود‌ش از اوضاع بد فرهنگي و همچنین اجتماعي كشور بود كه در آن هم جايگاه دانش و همچنین علم كمتر از مطربي بوده می باشد. يعني چيزي شبيه آنچه اكنون در جامعه ديده مي‌می شود. هنوز هم در نظر عموم، شناخته شدن و شهرت و همچنین محبوبيت عمله طرب با وجود نواقص فرهنگي زياد بالاتر از قشر فرهيخته و همچنین جامعه می باشد؛ جايگاهي كاذب كه باعث مي‌می شود مفاسد اخلاقي اين قشر نيز بيشتر از ديگران به چشم بيايد.

با وجود توصيه شاعر عصر قاجار، تلويزيون در هر مناسبتي شروع به دعوت از بازيگران سينما و همچنین ورزشكاران (اغلب فوتباليست‌ها) مي‌كند. تصوير بازيگران قسمت و بخش جدا نشدني از جلد مجلات زرد می باشد و همچنین اظهار نظر‌هاي هر چند سخيف آنها در شبكه‌هاي اجتماعي به سرعت نشر داده مي‌می شود.
چند روز بعد از نامه سرگشاده چند بازيگر زن به دست یار سيما و همچنین افشاگري در مورد پشت پرده آلوده پروژه‌هاي تلويزيوني، بازداشت هفت بازيگر در پارتي شبانه، نگاه‌ها را به سمت فساد اخلاقي قشر هنرمند معطوف كرد.

با مردن و مرگ يك ورزشكار شايعه‌ها در مورد چرايي مردن و مرگ وي به راه افتاد و همچنین در نهايت دادستان تهران گفت: «در حال حاضر برخي ورزشكاران و همچنین هنرمندان، ورزش و همچنین هنر را وسيله‌اي براي رسيدن به شناخته شدن و شهرت نابجا كرده‌اند كه البته شهروندان و مردم شهر ما نسبت به اين قضيه آگاه خواهند بود.» عباس جعفري‌حکومت‌آبادي تأكيد كرد: «چندي پيش هم تذكر داديم ورزشكاران و همچنین هنرمندان بايد اخلاق حرفه‌اي و همچنین منش پهلواني داشته باشند. باور كنيد اينكه ورزشكار يا هنرمندي بر اثر شرب خمر بميرد، شايسته نيست.»

در حادثه اخير، كسي بر اثر مصرف مشروبات فوت نكرده‌می باشد، ولی باید توجه داشت بازداشت بازيگران سينما با بطري‌هاي مشروبات الكلي آبروريزي پيش پا افتاده‌اي نيست.
  
ما فساد نداريم، سينما فساد دارد!
هفته قبل چند بازيگر زن در نامه‌اي سرگشاده از فساد در پشت پرده مجموعه‌هاي تلويزيوني ابراز گلايه كردند. اين بازيگران چند روز بعد به ديدار دست یار سيما رفتند و همچنین اصغر پور‌محمدي نيز به راحتي فساد را از تلويزيون مبرا دانست و همچنین آن هم را به گردن سينما انداخت. پور‌محمدي صراحتاً گفت: «شايد در سينما فسادي باشد كه من مطلع نيستم، ولي در تلويزيون چيزي به عنوان فساد اخلاقي نداريم و همچنین در صورتی که هم بوده نهادهاي مربوطه با آن هم برخورد كرده‌اند.»

با فاصله كمي از سخنان پورمحمدي، هفت بازيگر مشهور در پارتي شبانه دستگير شدند. پليس اعلام كرد آنها در باغي در سعادت آباد تهران به همراه ۸۰ بطري مشروبات الكلي دستگير شده‌اند.
حسين نوش‌آبادي، سخنگوي وزارت ارشاد در واكنش به بازداشت اين بازيگران به ابراز تأسف پرداخت و همچنین گفت: «بارها گفته‌ايم هنرمندان ما هرچه دارند از حمايت شهروندان و مردم شهر دارند، مراقب رفتارهايشان باشند و همچنین منزلت و همچنین جايگاهشان را حفظ كنند. آنها نبايد با رفتارهاي ناشايست، اعتمادي را كه از سوي شهروندان و مردم شهر جلب كرده‌اند به‌راحتي از دست بدهند. هنرمندان به‌سختي به شناخته شدن و شهرت و همچنین محبوبيت مي‌رسند و همچنین نبايد به‌راحتي روي آنچه سبب شناخته شدن و شهرت و همچنین محبوبيتشان شده می باشد، پا بگذارند.»

نوش آبادي ادامه داد: «رعايت اخلاق، اصول و همچنین مباني شرعي و همچنین قانوني، پايبندي به سبك زندگي ايراني و همچنین اسلامي و همچنین پايبند بودن به حداقل‌هايي كه شهروندان و مردم شهر انتظار دارند، حقي می باشد كه شهروندان و مردم شهر بر گردن هنرمندان دارند و همچنین آنها نبايد به‌خاطر چند لحظه خوشگذراني هويت خود را زير سؤال ببرند و همچنین جايگاهشان را به حراج بگذارند.»

نوش آبادي به رعايت اخلاق و همچنین اصول مباني شرع، سبك ايراني اسلامي و همچنین انتظار شهروندان و مردم شهر از هنرمندان اشاره مي‌كند، يعني چيزي كه با دستگيري اين بازيگران بار ديگر مخدوش شد.

بخشي از وظيفه هنر انتقال پيام‌هاي اخلاقي و همچنین انساني به مخاطبانش می باشد. هنرمند در اين بين نقش واسط را بازي مي‌كند، شهروندان و مردم شهر پيام‌هاي اخلاقي و همچنین انساني را بر اساس نقش‌آفريني هنرمند دريافت مي‌كنند. از اين منظر هنر جايگاه والايي دارد و همچنین هنرمندان به مثابه پيامبران شناخته مي‌شوند. آيا كساني كه با مشروبات الكلي در پارتي سعادت آباد دستگير شده‌اند، مي‌توانند رسالت اخلاقي داشته باشند؟!
  
فيلمفارسي و همچنین ستارگانش
وقتي به سينماي فيلمفارسي نگاه مي‌كنيم، با وجود همه فسادهايي كه در فيلم‌ها به نمايش گذاشته مي‌می شود، پيام اصلي فيلم‌ها اكثراً جوانمردي، ناموس‌پرستي، اخلاق و همچنین مردمداري می باشد. تصويري هم كه ستارگان سينماي فيلمفارسي در ذهن شهروندان و مردم شهر ساخته بودند، اكثراً آن هم تصوير جوانمردي و همچنین گذشت می باشد. هيچ‌كس منكر فساد آن هم دوران نيست، ولي حداقل در آن هم زمان رسانه‌ها تا اينقدر گسترش پيدا نكرده بود كه كوچك‌ترين رفتار بازيگران و همچنین ورزشكاران از چشم تيزبين رسانه‌ها دور نماند. در اين دوره نمي‌می شود شناخته شدن و شهرت داشت ولی باید توجه داشت چشم‌هاي جست‌وجوگر شهروندان و مردم شهر را در پشت سر نداشت، اشتباه كردن در دوران جديد عواقب سنگين‌تري دارد.

در اين دوره در صورتی که بازيگر دست‌چندم سينما هم بخواهد از كشور خارج می شود، به‌سرعت شناخته شدن و شهرت پيدا مي‌كند، رسانه‌ها در مورد‌اش مي‌نويسند، شهروندان و مردم شهر به صفحه اجتماعي‌اش مي‌روند و همچنین به كانون توجه تبديل مي‌می شود. حتي در صورتی که رفتن از ايران به قيمت كشف حجاب و همچنین حضور در يك يا چند سريال سطحي فارسي‌زبان ساخت شبكه‌هاي ماهواره‌اي باشد. نيروي انتظامي براي حفظ آبروي بازيگران سينما از اعلام نام آنها خودداري كرده و همچنین احتمالاً مانند ساير پارتي‌هايي كه لو رفته و همچنین بازيگران و همچنین فوتباليست‌هاي حاضر در آنها بي سر و همچنین صدا آزاد مي‌شوند.

تنها چيزي كه از اين خبر باقي مي‌ماند، يادآوري اين می باشد كه بازيگران و همچنین فوتباليست‌ها بر عكس فضاسازي تلويزيون و همچنین مجلات زرد، اصلاً نمونه‌هاي خوبي براي الگو شدن در جامعه نيستند.

 
منبع :روزنامه جوون

شهروندان و مردم شهر به دنبال نام ۷ بازيگر مشهور سينما كه در پارتي دستگير شدند در تاریخ ۶ May 2016 | 9:52 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک